jamilian
01 فروردین 1402 - 09:26

راه‌اندازی خط ویژه اتوبوس گردشگری برای مسافران نوروزی در اصفهان

مسئول کمیته حمل ونقل و ترافیک ستاد سفر شهر اصفهان از راه‌اندازی خط ویژه اتوبوس گردشگری برای مسافران نوروزی در این کلان‌شهر خبر داد.

حمید آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، از ایجاد خطوط ویژه اتوبوس گردشگری و توزیع ناوگان تاکسیرانی در نقاط مختلف گردشگری این شهر خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته به منظور تسهیل در عبور و مرور و کم کردن میزان ترافیک شهری، یک خط اتوبوس ویژه گردشگری را افتتاح کردیم که از آن استقبال شد و به همین خاطر امسال با توجه به افزایش میزان مسافران نوروزی تصمیم گرفتیم 3 خط ویژه اتوبوس گردشگری را راه‌اندازی کنیم.

آقایی افزود: در همین راستا دو خط ویژه اتوبوس از محدوده باغ فدک به مرکز شهر ، مراکز گردشگری ناژوان و کوه صفه حرکت خواهد کرد و خط سوم میدان امام حسین(ع) به سمت منارجنبان و کوه آتشگاه در نظر گرفته شده است.همچنین برای ارائه خدمات بهتر به مسافران در نقاط مختلف گردشگری ناوگان تاکسیرانی نیز در نظر گرفته شده است.

مسئول کمیته حمل و نقل و ترافیک با اشاره به راه‌اندازی طرح همیاران ترافیک گفت: ما در این مدت نقاط و گلوگاه‌های ترافیکی را شناسایی کردیم و با توجه به احتمال ایجاد گره‌های ترافیکی در معابر، با همکاری پلیس راهور طرح همیاران ترافیک را راه‌اندازی کردیم.

 

این مسئول همچنین از آماده‌سازی 17 جایگاه سوخت CNG برای ایام نوروز خبر داده و اظهار داشت: با هدف ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و مسافران نوروزی 17 جایگاه عرضه سوخت CNG بهسازی و رنگ‌آمیزی شدند.

وی در ادامه بر ضرورت توجه به نیازهای استفاده کنندگان از تاسیسات شهری تاکید کرده و افزود: در همین راستا جایگاه‌های سوخت بازسازی و همچنین نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی نیز تعمیر و تجهیز شدند.

مسئول کمیته حمل و نقل و ترافیک ستاد سفر شهر اصفهان درخصوص اقدامات انجام شده توسط این ستاد برای ایام نوروز متذکر شد: در این مدت با هدف نظم‌بخشی به ترافیک شهری در ایام نوروز، با پیگیری‌هایی که داشتیم خط‌کشی طولی حدود 90 درصد از بزرگ‌راه‌های شهری و 50 درصد خیابان‌ها انجام شده است.

علاوه بر این خط کشی گذرگاه‌های عابر پیاده انجام شده و به منظور بهتر دیده شدن و یک‌پارچگی بصری همه جداول تقاطع‌های هسته مرکزی با رنگ ترافیکی زرد و مشکی رنگ آمیزی شدند.

انتهای پیام/170/ن

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1102593